آموزش کاهش رتبه الکسا : چگونه باعث کاهش رتبه الکسا سایت شویم ؟

کاهش رتبه الکسا یکی از راهکارهای افزایش بازدید سایت در موتورهای جستجو می باشد. موتورهای جستجو برای یافتن نتایج جستجوی کاربران خود، به سراغ رتبه الکسای سایت ها می روند و بر اساس کمتر بودن این رتبه،سایت ها را در صفحات اول جستجو قرار می دهند. مسلماً اگر سایتی در ابتدایی ترین نتایج جستجو قرار بگیرد، بهتر می تواند اهداف خود را دنبال نماید. به همین دلیل اکثر سایت ها، فعالیت هایی را جهت کاهش رتبه الکسا دنبال می کنند.

 

کاهش رتبه الکسا
کاهش رتبه الکسا

راهکار کاهش رتبه الکسا

برای اینکه یک سایت از لحاظ بازدید در رتبه خوبی قرار بگیرد، باید رته الکسای آن سایت را کاهش دهیم. برای کاهش رتبه الکسا نیز راهکارهای مختلفی وجود دارد. در اینجا چندین راهکار کاربردی را ارائه خواهیم داد.

خرید بازدید سایت

رتبه الکسا در واقع با افزایش بازدید کاربران از سایت شما، افزایش می یابد. اگر کاربری در وب سایت شما فعالیتی را انجام دهد، رتبه الکسای سایت شما نیز کاهش یافته و به میزان محبوبیت آن وب سایت افزوده می شود. با افزایش بازدید سایت میتوانید رتبه ی در بین سایت های برتر ایران بهتری کسب کنید

⦁ بهبود سئو سایت

وب سایت ها باید قواعد و قوانینی را برای ارائه مطالب خود در نظر بگیرند که این استانداردها به نام سئو تعریف می شوند. در استانداردهای سئو، کلیه درخواست های کاربر در نظر گرفته می شود و بر اساس این موارد و استانداردها، یک وب سایت بسیار کاربردی طراحی می شود.

⦁ ساخت و خرید بک لینک

منظور از بک لینک، همان لینک هایی می باشند که از وبلاگ ها یا وبسایت های دیگر به سمت سایت شما می آیند. به این لینک ها بک لینک می گویند. الکسا از طریق این گونه لینک ها متوجه میزان محبوبیت وب سایت شما می شود و این امتیاز برای سایت شما و سایت مبدا به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود.

بهبود رتبه الکسا

 

⦁ افزایش زمان ماندگاری کاربران

مساله بسیار مهم برای کاهش رتبه الکسا، میزان ماندگاری کاربران در وب سایت شما می باشد. اگر کاربری از طریق لینک مستقیم یا بک لینک وارد سایت شما شود و مدت زمان زیادی را در سایت شما نماند، هیچ تاثیری بر روی کاهش رتبه الکسای سایت شما ندارد بلکه این رتبه را افزایش می دهد. در واقع الکسا متوجه می شود که سایت شما اطلاعات دروغین را در اختیار کاربران قرار داده است و این باعث عدم محبوبیت سایت شما می شود. پس شما باید یک کاربر را در سایت خود نگه دارید و با اطلاعات مفیدی که در اختیار وی قرار می دهید، آن را در سایت نگه دارید.

⦁ جابجا شدن کاربران در صفحات سایت

کاربرانی که به وب سایت شما وارد می شوند، باید چندین صفحه را مورد بررسی قرار دهند. در اینصورت می توانند بیشترین تاثیر را در بهبود رتبه سایت شما داشته باشند. در واقع شما باید مطالبی را برای کاربران در صفحات وب سایت خود قرار دهید که کاربران مجبور شوند بین چندین صفحه جابجا شوند و این جابجایی با تاخیر چند ثانیه ای انجام شود. در این صورت رتبه وب سایت شما بهبود می یابد.

⦁ تبلیغ سایتان در سایت های دیگر

یکی دیگر از روشهای بهبود رتبه سایت، تبلیغ وب سایت در سایت های دیگر می باشد. در واقع شما یک بک لینک را برای سایت خود مهیا می نمایید. به این روش خرید پاپ آپ برای افزایش بازدید وب سایت می گویند.
نتیجه بهبود رتبه سایت

در نظر داشته باشید که شما یک وب سایت را جهت فروش محصولات خود راه اندازی کرده اید. اکنون باید کاری کنید، که وب سایت فروشگاه شما در صفحات ابتدایی موتورهای جستجوگر قرار بگیرد. برای این کار بهتر است که به فکر کاهش رتبه الکسا و همچنین بهبود رتبه سایت خو در موتورهای جستجوگر توسط راهکارهای بالا باشید.

 

alexa.com ranking